Producenci
Kamishibai

Teatr Obrazkowy Kamishibai

 

Kamishibai to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji ,lub inaczej teatr obrazkowy wykorzystujący kartonowe ilustracje oraz drewniany  teatrzyk w formie skrzynki. Odpowiednio ułożone ilustracje ( są ponumerowane) umieszczamy w teatrzyku przez boczny otwór, otwieramy teatrzyk i możemy zaczynać przedstawienie. Kolorowe ilustracje przedstawiają bajkę, historię, wydarzenie. Na odwrocie każdej karty znajduje się tekst, który czyta opowiadający. Po przeczytaniu tekstu z danej karty, wyjmujemy z teatrzyku pierwszą ilustrację i przekładamy ją na koniec. Tak robimy aż do zakończenia bajki, historii, opowiadania. Po przeczytaniu tekstu z ostatniej karty, zamykamy teatrzyk i wypowiadamy słowo "koniec". Ważne jest to, aby teatrzyk ustawiony był na wysokości oczu widowni, a także, aby osoba czytająca siedziała z boku teatrzyku i utrzymywała kontakt wzrokowy z widownią. Aby wprowadzić widownię w odpowiedni nastrój i dodać przedstawieniu trochę magii, możemy wprowadzić efekty dźwiękowe, świetlne itp.

Technika Kamishibai znalazła swoje zastosowanie w :

- Przedszkolach, Szkołach Podstawowych, Gimnazjach, Szkołach Ponadgimnazjalnych i Szkołach Językowych

- Bibliotekach, Domach Kultury, Świetlicach, Szpitalach, w domach i w plenerze.

Metoda ta jest wykorzystywana przez nauczycieli, bibliotekarzy, animatorów, opiekunek dziecięcych i osób starszych, a także rodziców.

Odbiorcami Kamishibai mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli. Teatrzyk kamishibai to coraz bardziej popularna pomoc dydaktyczna kreatywnych nauczycieli, umożliwiająca wprowadzenie w swoim miejcu pracy nowatorskiej, atrakcyjnej metody pracy. To również świetny pomysł na oryginalny i niepowtarzalny prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony